Gościniec

Odkryj spokój

W SERCU SUWALSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

 

O nas

Gościniec Jaćwing

Gościniec Jaćwing położony jest we wsi Smolniki, około 22 km od Suwałk w sercu najstarszego w Polsce – Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Niewielka odległość od centrum Suwalszczyzny oraz trasy nr 655, umożliwia szybki i wygodny dojazd. Pomimo dobrego połączenia komunikacyjnego, tuż za Gościńcem rozpościerają się lasy pełne grzybów oraz różnorodnej roślinności a przede wszystkim tętniące życiem zwierzyny. Tuż za lasem znajduje się najgłębsze w Polsce – Jezior Hańcza.
Nasze gospodarstwo prowadzimy już ponad 23 lata, a powracający goście utwierdzają nas w przekonaniu, że przyjazny i otwarty dom sprzyja dobremu wypoczynkowi, zwłaszcza w tak cichej i spokojnej wsi jaką są Smolniki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MM8B0907

MM8B0778

Historia

Gościńca

Po raz pierwszy turyści przekroczyli progi Gościńca w 1994 roku; kiedy to za namową znajomego księdza, w ramach akcji „Lato Przetrwania” przyjechała zorganizowana grupa dzieci z Warszawy. Rok później powstały kolejne pokoje dla letników. Przebudowano stodołę tworząc miejsce przeznaczone na rekreację. W kolejnych latach został wykopany oraz zarybiony staw. Utorzono także boisko do gry w piłkę siatkową oraz miejsce na grilla.

Gościniec składa się z 4 budynków; Domu Gospodarzy, Domku Letniego; Budynku Tarasowego z pokojami dla grup zorganizowanych oraz Odremontowanej Stodoły służącej jako wielofunkcyjna sala. Istnieje możliwość przyjęcia grup zorganizowanych (do 50 osób)

Wygodne spanie, smaczna domowa kuchnia oparta na regionalnych przepisach, to nie wszystko, co chcemy Państwu zaoferować…

u nas odnajdą Państwo także domową atmosferę, tak ważną dla odpoczynku oraz odzyskania energii.

W zacisznej części naszego domu  przygotowaliśmy dla Państwa pokoje dwuosobowe i trzyosobowe z osobnymi łazienkami i balkonami. Jeden z nich bez bezpośredniego wyjścia na balkon z myślą o bezpieczeństwie naszych  najmłodszych gości.

Przytulne oraz komfortowe pokoje  urządzone są z sosnowego drewna.

Na wyposażeniu: lodówka, TV, lampki nocne. Na terenie całego Gościńca jest darmowy Internet  WI-FI.

 

Ponadto posiadamy pokoje 2- i 3 – osobowe z łazienkami w wolnostojącym budynku przeznaczonym wyłącznie dla gości, z widokiem na jezioro Jaczno.

Istnieje możliwość przyjęcia grup zorganizowanych (do 50 osób)
Po wcześniejszym uzgodnieniu jadłospis dostosowujemy do indywidualnych potrzeb gości.

Na terenie całego Gościńca funkcjonuje darmowy internet WI-FI

Pokoje są do Państwa dyspozycji od maja do końca września.
Na terenie Gościńca jest bezpłatny parking.

 Serdecznie zapraszamy
Teresa i Wiesław Pruszyńscy

Cennik

1 doba- 80zł od osoby

Dla grup zorganizowanych do 50 osób – cennik ustalamy indywidualnie, dzieci do lat 3 bezpłatnie

śniadanie – 40zł; obiadokolacja – 50zł

pobyt czworonoga 1 doba- 80zł

W przypadku niestandardowych sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny.